Telephone

(32) 646 01 09

Mobile Phone

509 551 881

SZKŁA TECHNICZNE I MIKKA

pdf

SZKŁA TECHNICZNE I MIKKASzkło
Szkła refleksyjne

Szkła te charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i są bardzo odporne na ługi, kwasy, kondensat. W tym typie szkieł, po stronie komory wodowskazu, odciśnięte są podłużne rowki, których ścianki są do siebie nachylone pod kątem 90°. Proces wyciskania rowków powoduje powstanie na powierzchni rowków wyjątkowo gładkiej i twardej warstwy bardzo odpornej na oddziaływanie kondensatu.

Zakres Stosowania:
Poziomowskazy ze szkłami refleksyjnymi można stosować na kotłach, w których ciśnienie pary nasyconej nie przekracza 35 bar. Szkła refleksyjne są w tym zakresie wystarczająco odporne na agresywne oddziaływanie kondensatu, zaś odczyt jest dokładny i kontrastowy. W przypadku innych czynników niż para wodna poziomowskazy ze szkłem refleksyjnym można stosować do 400 barów lub 400 °C.Szkło
Szkła transparentne

Szkła gładkie produkowane są ze szkło borokrzemianowego. Aby zapewnić maksymalną przejrzystość obie strony szkła są szlifowane i polerowane.

Zakres Stosowania:
Poziomowskazy ze szkłami gładkimi stosuje się na kotłach, w których ciśnienie pary nasyconej przekracza 35 bar, a także na czynnikach o wysokim współczynniku pH . Dla ochrony wewnętrznej powierzchni szkła konieczne jest stosowanie podkładek mikowych po stronie czynnika. Szkła gładkie zaleca się także stosować na czynniki bardzo zanieczyszczone, łatwo krystalizujące lub żrące. Parametry tych czynników (z wyjątkiem pary wodnej) nie mogą przekraczać 340 bar lub 400 °C.


Szkła wzierne

Wykonywane są z hartowanego i odprężanego szkła sodowo-wapniowego, borokrzemowego, aluminasilicate, kwarcowego, silikatowego, Vycor®, Pyrex®, borofloat, szkła kolorowego.Dostępne średnice od 10 do 1600 mm, grubość od 0,5 do 25 mm dla sodowo wapniowego szkła oraz od 0,5 do 60 mm dla szkło borokrzemowego.


Rury - cylindry - kapilary - pręty

Rury i cylindry dostępne są w średnicach od 3 do 325 mm - grubość ścianki od 0,7 do 10 mm, standardowa długość 1500 mm. Kapilary dostępne są w średnicach od 4 do 9 mm - grubość ścianki od 0,4 do 3,0 mm, standardowa długość 1500 mm. Pręty dostępne są w średnicach od 3 do 30 mm - standardowa długość 1500 mm.


Elementy szklane specjalne

Dostarczamy szklane elementy specjalne wykonywane zgodnie z wymogami technicznymi klienta.Mikka
Wyroby mikowe

Podkładki mikowe są najlepszą ochroną w płaskich, przeźroczystych wziernikach wodowskazów i innych wskaźnikach poziomu używanych w wysokociśnieniowych kotłach parowych. Podkładki przedłużają żywotność urządzeń pomiarowych i zwiększają trwałość wzierników podczas stosowania ich przy zwiększonym ciśnieniu i wysokich temperaturach. Zapewniają dobrą widoczność w kontrolowaniu własności fizycznych lub stopnia spalania w wielkich kotłach parowych. Naturalna mika charakteryzuje się wysoką wytrzymałością cieplną jest przeźroczysta; optycznie czysta, giętka, płaska i niełamliwa. Przeźroczystość miki nie ulega wpływom zmian temperatury a także działania gazów i oparów w otoczeniu w którym pracuje. Dodatkowo mika jest odporna na wstrząsy, odkształcenia i drgania, dlatego też stosowana jest jako ochrona szkieł wziernych narażonych na napromieniowanie, uszkodzenia mechaniczne i działanie żrących substancji chemicznych. Kotły parowe są często wyłączane i uruchamiane ponownie, wymaga to bardzo wysokich poziomów wytrzymałościowych dla wzierników szklanych umieszczonych między podkładkami mikowymi.

Podkładki mikowe są zawsze stosowane gdy ciśnienie pary przewyższa 20 atm (~ 20 barów) do 400 atmn (~400 barów) a temperatura przekracza 200°C do 1600°C. Podkładki mikowe zabezpieczają także wewnętrzną powierzchnię szkieł przed wpływem chemikaliów oraz przed korozją chemicznych roztworów alkalicznych, wodą w kotłach, substancjami żrącymi, kwasami fluorowodorowymi, gorącymi kwasami fosforowymi, wodorotlenkami sodu i potasu oraz innymi lepkimi zanieczyszczeniami lub czynnikami korozyjnymi. Podkładki dają doskonałe zabezpieczenie przed kwasami, parą wodną, wodą, powietrzem i olejem pod wysokim ciśnieniem i temperaturą oraz eliminują ryzyko pęknięcia, złamania, wstrząsu, spalenia itd. szkła.

Podkładki mikowe produkowane są z najwyższej jakości miki typu muskowit. Podkładki są przeźroczyste i bezbarwne, dlatego gwarantują optymalną widoczność w wodowskazach i wskaźnikach poziomu. Pod względem czystości wymaga się by podkładki mikowe spełniały międzynarodowe standardy jakości: ASTM D 351 - 57T, MIL-G-18498C(SH) i ISO-2 185-1972. Podkładki mikowe dostarczane są w długości, grubości i szerokości odpowiednio do potrzeb klienta.

Przykłady zastosowań:
• ochrona szkła aluminosilicate, borokrzemianowego przed dzianiem pary i wody
• ochrona przeciw działaniu kwasów, powietrza, oleju
• godne zaufania zabezpieczenie używane we wziernikach

Oferowane wyroby Mikowe:
Mika lokowa, Mika kolorowa, Mika mielona, Dyski mikowe, Płatki mikowe, Mikanit, Mika do głośników, Mikowe pigmenty i wypełniacze, Okienka mikowe, Taśmy i folie mikowe, Rurki mikowe, Mikowe przekładki do elektromagnesów, Mikowe sita odlewnicze, Mika odpadowa.


pdf