Telephone

(32) 646 01 09

Mobile Phone

509 551 881

Materiały termoizolacyjne

pdfSZNURY I SZCZELIWA TERMOIZOLACYJNE SZKLANEMateriały Termoizolacyjne
ABS Szczeliwo bawełniane

Bardzo miękkie i elastyczne szczeliwo proponowane do uszczelniania suszarek i komór przy max. temp. 120°C. Może być stosowane w kontakcie z żywnością. Bardzo niska masa liniowa tego uszczelnienia czyni je bardzo wydajnym, chętnie stosowanym materiałem. Zalecane jest do użycia szczególnie w przemyśle spożywczym.


Materiały Termoizolacyjne
AAS Szczeliwo aramidowe suche

Doskonała izolacyjność ciepła oraz wytrzymałość mechaniczna. Brak jakiegokolwiek pylenia, co czyni to szczeliwo bardzo przyjaznym dla ludzkiego organizmu. Najczęściej stosowane jest w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Bardzo niska masa liniowa czyni je dość ekonomicznym uszczelnieniem, mimo wysokiej ceny, jaką płacimy za 1 kg sznura.


Materiały Termoizolacyjne
ASS Szczeliwo szklane suche

Bardzo popularne szczeliwo używane głównie do uszczelniania komór i pieców o wysokich temperaturach. Wysoka odporność chemiczna pozwala na zastosowanie w kontakcie z większością agresywnych chemikaliów z wyjątkiem kwasu fosforowego i siarkowego oraz fluoru. Na życzenie klienta wykonujemy również wersję bardzo miękką, 3 o wyjątkowo niskiej gęstości - ok. 0,9 g/cm.


Materiały Termoizolacyjne
ASG Szczeliwo szklane impregnowane grafitem

Szczeliwo to wykonane jest z przędzy szklanej teksturowanej i dwuetapowo impregnowane kompozycją smarną na bazie grafitu. W porównaniu ze szczeliwem ASS uzyskano wyższą szczelność szczególnie przy stosowaniu w mediach gazowych. Najczęściej stosowane jest w przemyśle odlewniczym, hutniczym, stoczniowym i w energetyce.


Materiały Termoizolacyjne
ASV Szczeliwo szklane V 800

Wysokotemperaturowa odmiana szczeliwa szklanego odporna na temp. do 800°C. Dzięki zewn. Impregnacji dyspersją wermikulitową uzyskane szczeliwo prawie wcale nie pyli, a jednocześnie pozostaje bardzo elastycznym i miękkim. Zewnętrzna impregnacja ułatwia również montaż uszczelnienia ze względu na brak nieprzyjemnych dla rąk ostrych włókien szklanych.


Materiały Termoizolacyjne
ASS-S Sznur szklany skręcany

Współosiowo skręcana wiązka przędz szklanych typu E. Budowa ta daje dobrą wytrzymałość na rozciąganie oraz doskonałą plastyczność uszczelnienia. Stosowane jest głównie we wszelkiego typu piecach, komorach i suszarkach. Ze względu na tego typu konstrukcję nie zaleca się stosowania sznurów skręcanych w kontakcie z ostrymi elementami, które z łatwością mogą zniszczyć uszczelnienie.


Materiały Termoizolacyjne
ASK Sznur szklany w oplocie typu KEMAFIL

Sznur zbudowany jest z rdzenia z rowingu szklanego oplatanego cienką siatką z jedwabiu szklanego. Tego typu konstrukcja pozwala uzyskać sznur o dużej gęstości i zwartej budowie, jednocześnie bardzo miękki i elastyczny. Sznury szklane w oplocie typu KEMAFIL są najtańszym oferowanym przez nas uszczelnieniem stosowanym do celów termoizolacji.SZNURY I SZCZELIWA TERMOIZOLACYJNE GLINOKRZEMIANOWEMateriały Termoizolacyjne
ACS Szczeliwo ceramiczne zbrojone z wypełnieniem szklanym

Szczeliwo to składa się z rdzenia z przędzy szklanej bardzo gęsto oplecionego przędzą ceramiczną zbr. inconelem. Dzięki temu powstała o wiele tańsza wersja szczeliwa ACZ o temperaturze stosowania do 800°C. Używane jest do uszczelniania różnego rodzaju suszarek, pieców przemysłowych, młynów węglowych, jak również do termoizolacji gorących elementów.


Materiały Termoizolacyjne
ACW/ACZ Szczeliwo ceramiczne na pilocie szklanym /zbrojone inconelem

Szczeliwo o symbolu ACW plecione jest z przędzy ceramicznej na pilocie szklanym o temp. stosowania do 800°C. Natomiast szczeliwo ACZ wykonane jest z przędzy ceramicznej zbr. drucikiem inconelowym i może pracować w temp. do 1200°C. Używane jest do uszczelniania różnego rodzaju suszarek, pieców przemysłowych, młynów węglowych, jak również do termoizolacji gorących elementów.


Materiały Termoizolacyjne
ACZ HT-1400 Szczeliwo ceramiczne HT-1400

Wysokiej jakości uszczelnienie przeznaczone do pracy w bardzo wysokich temp. Do 1400°C. Dzięki zastosowaniu specjalnej przędzy glinokrzemianowej wzbogaconej cyrkonem, dodatkowo zbrojonej drucikiem ze stopu odpornego na temp. 1300°C uzyskano wyrób o niespotykanej wytrzymałości termicznej i mechanicznej. Zastosowanie szczeliwa HT-1400 polecamy wszędzie tam, gdzie szczeliwo ACZ nie wytrzymuje obciążeń temperaturowych lub mechanicznych.


Materiały Termoizolacyjne
ATCE Sznur ceramiczny wielowarstwowy

ATCE wykonany jest z materiałów ceramicznych wzmocnionych drutem inconelowym oraz metalizowanych. Materiały te w strefie najszybszego zużycia wzmocnione są dodatkowo wewnętrznie. Strefa pracy zaznaczona jest kolorem czarnym. Sznur może być stosowany w temp. do 1200°C. Sznury mogą być produkowane w różnych przekrojach o wymiarach powyżej 40 mm.Przy zamówieniu prosimy koniecznie podać długość odcinków.


Materiały Termoizolacyjne
ACZ-O Sznur ceramiczny oplatany zbrojeniem z rdzenia z włókien ceramicznych

Sznur o symbolu ACZ-O jest bardzo popularnym uszczelnieniem używanym w wielu gałęziach przemysłu. Zbudowany jest z rdzenia z maty ceramicznej oplecionego przędzą ceramiczną zbr. inconelem. W ten sposób uzyskano bardzo elastyczny sznur o temp. stosowania do 1100°C.


Materiały Termoizolacyjne
ACZ-S Sznur ceramiczny skręcany zbrojeniem inconelem

Współosiowe skręcenie miękkich przędz ceramicznych zbrojonych drucikiem inconelowym. Tego typu budowa daje dobrą wytrzymałość na rozciąganie oraz doskonałą plastyczność uszczelnienia. Stosowane jest głównie w piecach, suszarkach i komorach o temp. pracy do 1200°C.KOSZULKI TERMOIZOLACYJNE GLINOKRZEMIANOWE I SZKLANEMateriały Termoizolacyjne
ASS-K Koszulka szklana

Koszulki szklane są znakomitym materiałem do termicznej izolacji różnego rodzaju przewodów oraz rur o temp. do 500°C. W porównaniu z tasiemkami tkanymi są o wiele bardziej wygodne w użyciu, a przy tym ich cena jest o wiele niższa. Przy zamówieniu prosimy podawać wewnętrzną średnicę tuby oraz przybliżoną grubość ścianki.


Materiały Termoizolacyjne
ACZ-K Koszulka ceramiczna zbrojona

Koszulki ceramiczne są znakomitym materiałem do termoizolacji różnego rodzaju przewodów oraz rur o temp. stosowania do 1200°C. Są dużo wygodniejsze w użyciu niż tasiemki tkane a cena w przeliczeniu na mb jest bardzo atrakcyjna. Przy ewentualnym zamówieniu prosimy podać wewn. średnicę tuby oraz grubość ścianki.


Materiały Termoizolacyjne
ACZ-K/HT Koszulka ceramiczna HT-1400

Koszulki ceramiczne HT-1400 są znakomitym materiałem do termoizolacji różnego rodzaju przewodów oraz rur o temp. stosowania do 1400°C. Są dużo wygodniejsze w użyciu niż tasiemki tkane, a cena w przeliczeniu na mb jest bardzo atrakcyjna. Przy ewentualnym zamówieniu prosimy podać wewnętrzną średnicę tuby oraz grubość ścianki.


Parametry Techniczne szczeliw ,sznurów oraz koszulek termoizolacyjnych: ( kliknij aby powiększyć )

Tabela

TAŚMY I TKANINY PRZEMYSŁOWETaśmy i tkaniny

Taśmy i tkaniny przemysłowe stosowane są głównie jako izolacje cieplne do wszelkiego typu maszyn, urządzeń i instalacji, gdzie występuje kontakt z wysokimi temperaturami, i gdzie chcemy ograniczyć przepływ ciepła. Szczególnie często stosuje się je jako ekrany cieplne, izolacje w procesie wygrzewania konstrukcji spawanych, czy osłony węży lub kabli pracujących w pobliżu źródeł ciepła. Nasza firma prowadzi tkaniny i taśmy termoizolacyjne z różnego rodzaju przędz szklanych, glinokrzemianowych i aramidowych. Wyroby dostępne są w wykończeniu surowym, powlekane folią poliestrową metalizowaną, silikonem lub innymi substancjami.


Taśmy i tkaniny przemysłowe szklane typu ST

Parametry techniczne:
Tkane są z jedwabiu szklanego, a stosowane głównie przy produkcji odzieży ochronnej, kotar spawalniczych itp.
·ST-55 grubość 0,22 mm, splot skośny, wykończenie surowe lub aluminiowana
·ST-97 grubość 0,40 mm, splot skośny, wykończenie surowe lub aluminiowana
·ST-25 grubość 0,50 mm, splot skośny, wykończenie surowe, aluminizowana lub silikonowana
·ST-98 grubość 0,67 mm, splot skośny, wykończenie surowe, aluminizowana lub silikonowana

Max. temp. Pracy:
·Surowa 500°C , - Silikonowana 250°C , - Aluminizowana 500° C

Typowe wymiary:
·Szerokość : surowe 1000 mm lub 1500 mm , powlekane 1000 mm
·Minimalna ilość jaką można zamówić to 100 mb dla każdego typowymiaru tkaniny.


Taśmy i tkaniny przemysłowe szklane teksturowane

Parametry techniczne:
Tkane są z przędzy szklanej teksturowanej typu E splotem jedno lub wielowarstwowym. Dostępne są wersje surowe, powlekane silikonem, folią aluminizowaną lub wermikulitem. Produkowana przez nas nowa tkanina typu VEKRAM (pokryta dyspersją wermikulitową) może pracować w temperaturze do 800 °C, nie pyli i nie drażni skóry podczas montażu. Jednocześnie jej cena jest wiele niższa w porównaniu z tkaninami ze szkła wysokotemperaturowego innych producentów.

Max. temp. Pracy:
·Surowa 500°C , - Silikonowana 250°C , - Aluminizowana 500°C , VEKRAM 800°C

Typowe wymiary:
·Standardowo: 1000x2 mm 1000x3 mm 1000x4 mm, dostępne w różnych szerok. w zakresie od 500-1500 mm
Tkaniny powlekane dostępne są tylko w rolkach o szerokości 1000 mm.


Taśmy i tkaniny przemysłowe ceramiczne

W swojej ofercie posiadamy trzy rodzaje tkanin ceramicznych:
- z przędzy ceramicznej na pilocie szklanym
- z przędzy ceramicznej zbrojonej drucikiem inconelowym
- z przędzy ceramicznej wzbogaconej cyrkonem, zbrojonej stalą wysokotemperaturową
Możliwe jest wykonanie tkanin również w wersji aluminizowanej.
Wyrób produkowany jest również w postaci taśm termoizolacyjnych o szerokości od 20 mm wzwyż i maksymalnej grubości 20 mm

Max. temp. Pracy:
·Wzmocniona szkłem 800°C , Wzmocniona inconelem 1200°C , HT-1400 1400°C

Typowe wymiary:
·Standardowo: 1000x2 mm 1000x3 mm, dostępne w różnych szerok. w zakresie od 500-1500 mm
Tkaniny powlekane dostępne są tylko w rolkach o szerokości 1000 mm.


Taśmy i tkaniny przemysłowe aramidowe

Tkaniny aramidowe tkane są z wysokiej jakości przędzy aramidowej cechującej się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz powszechnie znaną wytrzymałością mechaniczną. Charakteryzują się bardzo dokładnym i gęstym splotem, co pozwala na zastosowanie naszych tkanin przy produkcji np. rękawic ochronnych, używanych miedzy innymi w przemyśle szklarskim, kompensatorów oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest ekstremalna wytrzymałość używanego materiału.

Max. temp. Pracy:
·Surowa 300°C , - Silikonowana 250°C , - Aluminizowana 300°C

Typowe wymiary:
·Standardowo: 1000x0,5 mm 1000x1 mm 1000x2 mm, dostępne w różnych szerok. w zakresie od 500-1500 mm
Tkaniny powlekane dostępne są tylko w rolkach o szerokości 1000 mm. Min. Ilość zamówienia to 50 mb.TEKTURA TERMOIZOLACYJNA 850°C, 1200°C I 1400°C


Charakterystyka:
Płyta z włókien mineralnych, może być cięta lub wycinana matrycą, na uszczelki i izolacje termiczne.


PŁYTA PRÓŻNIOWO FORMOWANA TYPU VM TWARDA


Charakterystyka:
Płyta termoizolacyjna próżniowo formowana, produkowana z różnego rodzaju włókien mineralnych, może być cięta matrycą na uszczelki i izolacje termiczne.


PŁYTA PRÓŻNIOWO FORMOWANA TYPU VM MIĘKKIE


Charakterystyka:
Elastyczna płyta termoizolacyjna , produkowana z różnego rodzaju włókien mineralnych, przeznaczona jest do izolacji termicznej pieców,


OGNIOTRWAŁE MATERIAŁY IZOLACYJNEOgniotrwałe

• włókno ceramiczne luzem L-2 (1260°C), L-3 (1430°C)
• granulat z włókna ceramicznego
• maty z włókna ceramicznego MT-2, MT-3
• moduły z mat z włóknistych materiałów ceramicznych
• filc z włókien ogniotrwałych 1425 °C
• papier żaroodporny 1100°C i 1260°C
• zaprawy, masy i kity ogniotrwałe.Ogniotrwałe izolacyjne materiały włókniste w asortymentach:

• włókno ceramiczne luzem
• granulat z włókna ceramicznego
• maty z włókna ceramicznego
• płyty z włókna ceramicznego
• moduły z mat z włóknistych materiałów ceramicznych
Cechą materiałów włóknistych jest bardzo niska przewodność cieplna i bardzo mała pojemność cieplna

Zastosowanie:
• wyłożenie ogniotrwałe pieców grzewczych i ceramicznych
• izolacja rurociągów grzewczych
• osłony termiczne oraz izolacja obmurzy ogniotrwałych.


Wyroby Termoizolacyjne formowane próżniowo.

Wykonane są z włókien ceramicznych i odpowiednio dobranych spoiw, charakteryzują się wysoką odpornością termiczną, niską przewodnością cieplną, niską gęstością i doskonałą odpornością na zmiany temperatury. Produkowane są w wersji twardej i elastycznej. Zawierają do 10% substancji organicznych. Znajdują zastosowanie jako wyłożenia pieców szklarskich, ceramicznych, metalurgicznych; wykładziny wózków piecowych, wypełnienia szczelin dylatacyjnych, osłonki nadlewów w odlewnictwie, osłonki termopar, wysokotemperaturowe uszczelki, rynny odlewnicze.


FIBER WHITE KIT – MASTIC

Dostarczany jest w postaci pasty,o bardzo dobrej smarności i przyczepności gotowy do użycia.

BRAK PYLENIA NA POWIERZCHNI POKRYTEJ PRODUKTEM.

Charakterystyka:
• dobra plastyczność i smarność
• niska kurczliwość w procesie suszenia i wypalania
• odporny na nagłe zmiany temperatury
• nie pęka, nie łuszczy się
• gotowy do pracy po wysuszeniu
• dobra przyczepność do większości podłoży
• dobrze wypełniający trudno dostępne przestrzenie

Zastosowanie:
• klejenie wszystkich wyłożeń włóknistych i ich naprawa
• zabezpieczenie i naprawa pokryw kadzi odlewniczych
• termiczne zabezpieczenie konstrukcji stalowych
• zabezpieczenie izolacyjnych modułów z włókna ogniotrwałego, płyt, mat ogniotrwałych
• wypełnienie drzwiczek wzierników i włazów kotłów grzewczych
• izolacja termiczna zbiorników, pancerzy narażonych na temperaturę
• izolacja rynien spustowych metali kolorowych
• naprawa uszkodzonych zużytych wykładzin jednostek grzewczych
• sporządzanie różnego rodzaju uszczelnień
• środek usztywniający maty ogniotrwałe
• zabezpieczenie termiczne wzbudników pieców indukcyjnych
• zalecany przy osadzaniu palników
• zabezpieczenie materiałów o niższej klasyfikacji temperaturowej
• oprawa, mocowanie elektrycznych drutów oporowych, taśm, sylitów
• oraz wiele innych

Metody nakładania:
• szpachla , kielnia , inne


MASY FIBER - PLAST

Charakterystyka mas:
• dobra plastyczność i smarność po wymieszaniu z wodą
• niska skurczliwość w procesie suszenia i wypalania
• odporne na nagłe zmiany temperatury
• nie pękają , nie łuszczą się
• w większości zastosowań gotowe do pracy po wysuszeniu
• dobra przyczepność do większości podłoży
• obrabialne mechanicznie
• dobrze wypełniająca trudno dostępne przestrzenie

Zastosowanie:
• Zabezpieczenie i naprawa pokryw kadzi odlewniczych
• izolacja kadzi pierwsza warstwa od pancerza
• termiczne zabezpieczenie konstrukcji stalowych
• zabezpieczenie izolacyjnych modułów z włókna ogniotrwałego, płyt, mat ogniotrwałych
• dylatacja ogniotrwała
• wypełnienie drzwiczek wzierników i włazów kotłów grzewczych
• izolacja termiczna zbiorników , pancerzy narażonych na wysoką temperaturę
• izolacja korytek kablowych, kabli elektrycznych
• izolacja kanałów spalinowych
• izolacja rynien spustowych metali kolorowych
• naprawa uszkodzonych zużytych wykładzin jednostek grzewczych
• sporządzanie różnego rodzaju uszczelnień
• środek usztywniający maty ogniotrwałe
• izolacja termiczna wzbudników pieców indukcyjnych
• produkcja kształtek izolacyjnych
• zapobiega rozwłóknianiu wyłożeń
• zalecana przy osadzaniu palników
• wykonanie izolacji o złożonej geometrii kształtów
• zamiennik tektury ogniotrwałej
• zabezpieczenie materiałów o niższej klasyfikacji temperaturowej
• oraz wiele innych ...

Metody nakładania:
• szpachla, kielnia, paca, pędzel, natrysk


pdf